Оцінювання шкоди національної безпеки України у разі витоку державної таємниці

Охорона державної таємниці є окремим сегментом національної безпеки України, визначеним чинною політикою інформаційної безпеки, де одним із основних її положень є виділення окремої категорії відомостей, що складають державну таємницю. Дана процедура пов’язана з аналізом і оцінкою важливості секретної інформації саме у контексті загроз національній безпеці України та можливої шкоди від їх реалізації. Існуюча процедура визначення цієї шкоди базується на емпіричних підходах, яким властивий високий рівень суб’єктивізму та низька точність отриманих результатів. Тому актуальною є задача розроблення науково обґрунтованої методології оцінювання шкоди, заподіяної витоком секретної інформації, зокрема моделей, методів, критеріїв і систем, що застосовуються для цього і врахувати існуючі в цій сфері напрацювання, що базуються на осмисленні багаторічного позитивного досвіду у сфері охорони державної таємниці.

Розглянуті нормативно-правові та соціально-організаційні аспекти охорони державної таємниці, проведено критичний аналіз чинних методичних настанов, рекомендацій та процедур оцінювання можливої шкоди у разі розголошення державної таємниці або втрати її матеріальних носіїв, запропоновано оригінальні експертно-аналітичні підходи до визначення цінності секретної інформації та обсягів втрат у разі її витоку.

Видання призначене для фахівців сфери забезпечення охорони державної таємниці, студентам, аспірантам, здобувачам, науковцям, викладачам, які надають послуги за освітніми напрямами, пов’язаними з забезпеченням національної та інформаційної безпеки.

Посилання: http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/32585