Представники кафедри взяли участь у семінарі про протидію інцидентам кібербезпеки держави у галузі транспорту

Кібератака за допомогою шкідливого програмного забезпечення BlackEnergy вкінці минулого року вказала на уразливості критичної інфраструктури України у різних галузях народного господарства. Атака складалася з п'яти елементів: зараження мереж за допомогою підроблених листів; захоплення управління автоматизованою системою диспетчерського управління з виключеннями на підстанціях; виведення з ладу джерел безперебійного живлення, модемів, комутаторів тощо; знищення інформації на серверах і робочих станціях; атака на телефонні номери колл-центрів з метою відмови від обслуговування знеструмлених абонентів.

Ці події в черговий раз консолідували вітчизняних експертів у галузі кібербезпеки для пошуку шляхів локалізації та протидії подібним викликам. У стінах Інституту проблем моделювання в енергетиці ім. Г.Є. Пухова НАН України третього березня вже вдруге в рамках науково-практичного семінару зібралися вітчизняні теоретики та практики, які на цей раз говорили про протидію інцидентам кібербезпеки держави у галузі транспорту. Взяли участь у семінарі й представники кафедри БІТ, які є знаними фахівцями з питань забезпечення кібербезпеки - з доповідями виступили Олександр Корченко "Міжнародне нормативне забезпечення захисту цивільної авіації від кіберзагроз", Сергій Гнатюк "Кібербезпека критичних авіаційних інформаційних систем" та Олексій Гавриленко "Вимоги законодавства України з питань захисту інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах". Доповіді викликали значний інтерес та бурхливе обговорення серед учасників заходу.

За результатами семінару було досягнено домовленості щодо колективного звернення учасників заходу у формі рекомендацій до відповідних державних органів, на які покладено обов"язки щодо забезпечення національної безпеки держави.