Всеукраїнська олімпіада з інформаційно-психологічної безпеки

«Агресивні дії східних сусідів, що здійснюються для виснаження української економіки і підриву суспільно-політичної стабільності з метою знищення держави Україна і анексії її території, зокрема інформаційно-психологічна війна, приниження української мови і культури, фальшування української історії, формування російськими засобами масової комунікації альтернативної до дійсності викривленої інформаційної картини світу – це лише частина актуальних загроз національній безпеці нашої держави!.. З огляду на це і з метою підвищення рівня захисту людини, суспільства і держави від негативних інформаційних впливів необхідно проводити відповідні всеукраїнські та міжнародні олімпіади і конференції» – саме такими словами відкрив другий тур ІІ Всеукраїнської олімпіади «Шляхи та механізми захисту інформаційного простору України від шкідливих інформаційно-психологічних впливів» виконуючий обов’язки ректора НАУ Володимир Харченко.

Олімпіаду було започатковано минулого року ІСЗЗІ НТУУ «КПІ» – тоді взяли участь 9 команд, переважна більшість учасників була зі столиці (серед них була і команда НАУ). Цьогоріч учасників олімпіади зустрічав у своїх стінах 18-19 травня Національний авіаційний університет! Співорганізаторами виступили кафедра безпеки інформаційних технологій, Наукове товариство студентів, аспірантів, докторантів та молодих вчених НАУ та ІСЗЗІ НТУУ «КПІ».

Виявили бажання і взяли участь в олімпіаді 24 команди (72 студенти та курсанти) з усієї України, зокрема представники таких вищих навчальних закладів:

• Національний авіаційний університет (м. Київ)
  • Інститут спеціального зв’язку та захисту інформації НТУ України «КПІ» (м. Київ)
  • Київський національний університет імені Тараса Шевченка (м. Київ)
  • Національна академія СБУ (м. Київ)
  • Європейський університет (м. Київ)
  • Житомирський військовий інститут ім. С.П. Корольова (м. Житомир)
  • Харківський національний університет радіоелектроніки (м. Харків)
  • Харківський національний університет внутрішніх справ (м. Харків)
  • Кіровоградський національний технічний університет (м. Кіровоград)
  • Львівський державний університет безпеки життєдіяльності (м. Львів)
  • Тернопільський національний технічний університет ім. Івана Пулюя (м. Тернопіль)
  • Одеський національний політехнічний університет (м. Одеса)
  • Запорізький національний технічний університет (м. Запоріжжя)
  • Національний університет кораблебудування ім. адмірала Макарова (м. Миколаїв)
  • Карпатський університет імені Августина Волошина (м. Ужгород)
  • Ужгородський національний університет (м. Ужгород)

Першого дня (18 травня) олімпіада проходила в особистому заліку – учасники представляли результати своїх наукових досліджень в галузі інформаційної безпеки (основний акцент ставився на інформаційно-психологічній та кібернетичній складових). Велика кількість учасників змусила організаторів проводити паралельно засідання у п’яти групах, які були сформовані у результаті незалежного жеребкування. Члени журі, до яких увійшли представники усіх заявлених вишів-учасників олімпіади, основну увагу приділяли актуальності дослідження, новизні та можливості практичного застосування отриманих результатів.

Другого дня (19 травня) на учасників очікували командні змагання – тут вони продемонстрували здатність працювати у команді заради спільної перемоги. Знову ж таки, зважаючи на кількість, журі прийняло рішення поділити команди на дві групи і паралельно проводити змагання. Як і в будь-яких змаганнях були суперечки, обурення, сльози радості і відчаю!.. Проте члени журі продемонстрували свій високий професіоналізм, базований на величезному досвіді наукової, викладацької та практичної діяльності у галузі інформаційної безпеки, і прийняли справедливі та правильні рішення.

Усі без винятку учасники олімпіади продемонстрували неабияку активність, високий рівень теоретичної підготовки і надзвичайну жагу до перемоги. НАУ представляли дві команди студентів кафедри безпеки інформаційних технологій «CyberGirls» (Юлія Поліщук, Олександра Шаховал та Анна Блідар) та «CyberBoys» (Влад Гріга, Богдан Кобільник та Артем Положенцев). В особистому заліку І місце зайняла студентка другого курсу Анна Блідар, ІІ місце у студента другого курсу Артема Положенцева. У командних змагання наш університет теж не залишився без призових місць – команда «CyberGirls» завоювала ІІ місце, а хлопці з «CyberBoys» вибороли ІІІ місце!

Переможці отримали грамоти від в.о. ректора НАУ Володимира Харченка та подарунки від спонсорів олімпіади – Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів та молодих вчених НАУ, редакцій міжнародних наукових журналів «Безпека інформації» та «Захист інформації».

Окрема подяка за допомогу в організації  та проведенні заходу директору ННІІДС Сергію Філоненку та кафедрі телекомунікаційних систем ННІАН.

Кафедра БІТ вітає своїх переможців і бажаємо їм успіхів та наснаги вам у всіх починаннях!